Kolon Bağlantısı

Bir prekast kolon bağlantısı için Peikko Kolon Pabuçları ve Ankraj Bulonları kombinasyonunu veya bir çelik kolonun temel bağlantısı için uygun Peikko Ankraj Bulonlarını seçin ve hesaplayın.

Kolon Bağlantı modülü, çoklu yükleme durumlarında bulonlu Kolon pabucu bağlantısının kapasitelerini ve direncini hesaplar. Hedef; kolonlar, kirişler ve temeller arasındaki bulonlu ve derzli bağlantılardaki karmaşık yükleme ve gerilme durumlarını çözmektir. İhtiyaç duyduğunuz kadar yükleme durumu hazırlayın, bunları Excel'den içe aktarın ve bir 2D AutoCAD çizimi oluşturun.

İndirmek için giriş yapın

Tasarım kapsamı
Kolon bağlantısı, tüm göçme modlarında çoklu yükleme durumları ve kombinasyonları ile bulonlar, kolon pabuçları ve ilave  donatıları boyutlandırmanıza olanak tanır.

Tasarım ve kapasite sonuçları ve kontrol eden yükleme durumları grafiklerde, metinlerde ve yazdırılabilir belgelerde sunulur.

Sonuçlar ve raporlar
Kolon Bağlantısı modülü, ayrıntılı yapısal hesaplamaları, bulonlar için gerekli ilave donatı verilerini ve bir ankraj bulonu kurulum şablonu kodunu içeren bir rapor oluşturur.

ETA'lar, ulusal ekleri olan EN Eurocode'lar ve ACI 318'in tasarım kurallarına göre hesaplamalar yapabilirsiniz.

Resimler

Daha fazla Peikko Designer® modülü

Punching Reinforcement

Plak döşemeler, zemin döşemeleri ve temeller için zımbalama donatıları / kayma kamaları tasarlayın.

ZEMİN DÖŞEMESİ DERZ PROFİLİ

Tasarımınız için en uygun zemin derzin profilini bulun.

BOLTED CONNECTION

Design the most suitable bolted connection for your project.